Praktyczne sposoby na zwiększenie ROI z contentu

on 10 listopada | in kampanie reklamowe | przez | z No Comments

Treści to inwestycja, więc każda publikacja powinna przynosić konkretne korzyści. Content może to robić na wiele sposobów i przez długi czas, pod warunkiem, że dobrze rozplanujemy jego promocję. Jak zapewnić dobry ROI świetnych treści?

Udostępniania w mediach społecznościowych – nie tylko tuż po publikacji i w jednym miejscu, ale w kilku kanałach i regularnie, nawet trzy razy w ciągu pierwszego tygodnia. Jeśli wpis okaże się poczytny, warto przypominać go raz w miesiącu i przy okazji testować różne dni i pory publikacji, a także copy do postów.

Udostępnianie na forach dyskusyjnych – oczywiście tam, gdzie wiedza z artykułu może się przydać i jest adekwatna, w przeciwnym wypadku użytkownicy mogą uznać to za nachalną promocję treści.

Udostępnianie w kanałach biznesowych – jeśli profesjonalna publikacja ukazała się w mediach zewnętrznych, warto pochwalić się nią na blogu firmowym lub koncie na Linkedin.

Płatna promocja – w promocję dobrych treści warto inwestować. Metody obejmują między innymi promocję w mediach społecznościowych oraz w wyszukiwarkach, przy czym przed wyborem trzeba przeanalizować pod kątem oczekiwanych rezultatów.

Publikacja treści w związku z ofertą sprzedażową – content może wspierać sprzedaż poprzez informowanie o ofercie lub dostarczanie szczegółowej wiedzy na ten temat, więc jego publikację warto sprzężyc z planowaną kampanią.

Rozwiewanie wątpliwości – zwłaszcza potencjalni klienci miewają wiele pytań i wątpliwości dotyczących produktów lub samego procesu sprzedażowego. Content dostarcza odpowiedzi i pozwala rozwiać ewentualne obawy, przybliżając ich do zakupu.

Promocja przez mailing – mailingi to również świetny kanał dystrybucji treści, który pozwala stopniowo przeprowadzać potencjalnych klientów po zakupowej ścieżce za pomocą właściwego contentu.

Rozpowszechniaj treści w zespole – członkowie zespołu nie zawsze mają dostęp do wszystkich treści, więc warto je im udostępniać, nie tylko w celach edukacyjnych, ale też promocyjnych. Dobre treści z pewnością wyjdą poza ten krąg.

Contentowa rekrutacja – treści firmowe to również narzędzie działu HR, który może np. dołączać je do ofert pracy. W ten sposób content zyskuje nowych odbiorców, a rekruter może sprawdzić kandydatów z jego znajomości, co daje mu dodatkowe narzędzie weryfikacji. Po zatrudnieniu treści mogą pomagać nowym pracownikom w lepszym zrozumieniu filozofii działania firmy.
Wskazane jest również promowanie treści przez samych autorów. Linki do ciekawych treści własnego autorstwa można dodawać w stopce maila, umieścić ich listę na koncie społecznościowym (nie tylko biznesowym typu Linkedin) lub po prostu przesyłać osobom potencjalnie zainteresowanym o statusie liderów opinii w Twojej branży. Dywersyfikacja kanałów promocji, zintegrowana z kalendarzem publikacji, pozwoli „wycisnąć” z treści możliwie najwięcej korzyści.

Pin It

Komentarz są wyłączone.

« »