Content marketing nigdy nie był tak popularny: jak się wyróżnić?

on 6 lipca | in kampanie reklamowe | przez | z No Comments

W branży content marketingu zapanowała klęska urodzaju – treści jest tak dużo, że już nie tylko jakość, ale także strategia decyduje o tym, które zdobędą największą popularność.

Jak nawigować dobrą treścią, żeby znaleźć się na czele peletonu? Idealnej recepty nie ma, ale warto zwracać uwagę na trzy kwestie.

Po pierwsze: promocja

Dobra treść to nie wszystko – jeśli właściwie jej nie wypromujesz, nikt jej nie doceni. Media społecznościowe, SEO i tradycyjny marketing to za mało. Współcześnie firmy dostarczają coraz to nowych narzędzi do promocji treści, które mogą dać znacznie lepsze rezultaty. W Polsce wspomniane rozwiązanie dopiero raczkują, ale już teraz warto zastanowić się nad samodzielnym osiąganiem efektów, które przynoszą. Najlepszym sposobem na to, by twoja treść została zauważona, jest powiązanie jej z popularnymi liderami opinii. Jeśli piszesz na ich temat lub w temacie, który może ich zainteresować, rób wszystko, żeby treść dotarła także do nich. Skuteczność tej strategii pokazali twórcy ubrań i dodatków, którzy licząc na promocję przesyłają swoje produkty gwiazdom. Gdy choć jedna z nich wrzuci na Instagram lub Facebook zdjęcie z produktem, jego sprzedaż natychmiast szybuje. W przypadku treści strzałem w dziesiątkę może być choć wzmianka lub udostępnienie tekstu na tablicy gwiazdy – wzrost popularności materiału jest murowany.

Po drugie: recykling

Recykling treści to nic nowego, ale w dobie tak ogromnych ilości treści zalewających sieć, może stanowić przewagę konkurencyjną. Jeśli stworzyliśmy content, który zdobył dużą popularność, warto „zgrać tę kartę” i stworzyć coś nowego na jego bazie. Dobrym przykładem są ogromnie popularne, kilkudziesięciosekundowe filmy pokazujące powstawanie dań z góry. W tym wypadku wystarczy przerobić popularny przepis na film i puścić go w świat, dzięki czemu można zyskać podwójnie. Zmiana formy lub rozwinięcie tematu w ciekawym kierunku (być może z biegiem czasu można uzupełnić go o nowe fakty?), może przynieść spore korzyści stosunkowo niewielkim nakładem sił i środków.

Po trzecie: publikacja na nowo

Konieczność zwiększenia możliwości twórców treści dostrzegli największy gracze rynku internetowego – Google i Facebook. Serwis społecznościowy niedawno zaprezentował narzędzie Instant Articles, będące osobnym medium wewnątrz Facebooka umożliwiającym publikację treści i zarabianie na nich przez reklamy.

Z kolei Google zaprezentowało narzędzie o nazwie Accelerated Mobile Pages, które służy optymalizacji treści pod kątem urządzeń mobilnych, żeby jeszcze bardziej zwiększyć ich potencjał. Narzędzie bazuje na oprogramowaniu typu open source, co oznacza, że można dopasowywać je do swoich potrzeb.

Skoro duzi gracze stawiają na content marketing, wieści o jego śmierci są zdecydowanie przedwczesne. Zmianie ulegają jednak reguły gry, zgodnie z którymi dobra treść już nie wystarczy – trzeba wiedzieć jak i komu ją sprzedać.

Jeśli masz dodatkowe pytania, chętnie na nie odpowiemy: contact@inhotwatercompany.com

Pin It

Komentarz są wyłączone.

« »