Content marketing dla branży finansowej

Content marketing dla branży finansowej

on 24 sierpnia | in content marketing, informacje prasowe | przez | z No Comments

Wszyscy słyszeli o content marketingu, ale jak w praktyce dobrze wykorzystać content do promocji własnej marki? Agencja In Hot Water Company stworzyła dla Ferratum Bank serwis content marketingowy dla promocji produktów Ferratum.

Lifestyle, motywacja, biznes kobiecym okiem i porady o charakterze finansowym – serwis Kasa na Obcasach łączy treści rozrywkowe z profesjonalnymi, odpowiadając na potrzeby nowoczesnych i dynamicznych czytelniczek. Za tworzenie artykułów na potrzeby serwisu oraz jego promocję w mediach społecznościowych odpowiada agencja interaktywna i kreatywna In Hot Water Company. IHWC wspólpracuje z Grupą Ferratum od 2013 roku, zajmując się komunikacją social media i content marketingiem. Przed stworzeniem portalu agencja opracowała strategię content marketingową i strategię obecności w mediach (w tym mediach społecznościowych).

W takim przypadku istotne było pokazanie klientowi, że dzięki content marketingowi może zwiększyć zasięg i dotrzeć do potencjalnych nowych klientów oraz to, że content dla firmy oferującej pożyczki nie musi zamykać się w tematach finansowych.

Dla serwisów contentowych ważna jest również strategia obecności w mediach. Nawet najlepsze opublikowane artykuły nie będą czytane, jeśli nikt nie będzie o nich wiedział.

Dla promocji treści zostały stworzone równolegle dwa profile na portalu Facebook – oba skierowane do kobiet, ale różniących się wiekiem, statusem społecznym, miejscem zamieszkania. Treści promowane są również na serwisie Twitter i Pinterest, gdzie umieszczane są infografiki.

Stworzono miejsce, gdzie czytelniczki znajdują nie tylko ciekawostki i rozrywkę, ale też dawkę praktycznej wiedzy, podanej w przystępny sposób, która ułatwi im podejmowanie rozsądnych decyzji finansowych.

Mocną stroną serwisu są success stories, czyli rozmowy z kobietami, które spełniają się w prowadzeniu własnych firm z różnych branż. – Stawiamy na przedstawianie historii, z którymi czytelniczki mogą się identyfikować, a więc często niewielkich biznesów, powstających w domowym zaciszu, założonych z pasji i rozwijających się dzięki determinacji młodych, dynamicznych biznesmenek – mówi Małgorzata Litorowicz z In Hot Water Company.

Magazyn dostarcza czytelniczkom inspiracji również poprzez promocję wydarzeń związanych z tematyką przedsiębiorczości i samorozwoju. Przy tym projekcie agencja od początku zakładała otwartą i dynamiczną komunikację. W tę strategię świetnie wpisują się patronaty, warsztaty i inicjatywy tworzone przez kobiety i dla kobiet, promujące rozwój osobisty, aktywność i realizację własnych pomysłów. Jest już nawet grono stałych partnerów, wśród których znajdują się wrocławska Akademia Rozwoju oraz ogólnopolska platforma rozwoju osobistego kobiet Szpilki po godzinach.

 

Publikacja: AdMonkey.pl, sierpień 2015

Pin It

Komentarz są wyłączone.

« »