13 dodatków do twojej przeglądarki, które pomogą zarządzać social mediami

on 11 stycznia | in content marketing | przez | z No Comments

Praca w agencjach interaktywnych często przypomina żonglowanie rozżarzonymi żagwiami podczas spaceru po linie. Nawet jeśli jesteś sprawnym akrobatą, miło jest mieć wsparcie przy takich ewolucjach – na przykład w postaci kilku sprytnych aplikacji ułatwiających niektóre zadania.

Spokojnie… Wiemy, że wiesz, co robisz. Wiemy też, że pewne rzeczy można uprościć – na przykład instalując kilka sprytnych dodatków do przeglądarki. W In Hot Water Company każda z nas korzysta z kilku swoich ulubionych apek. Jedne ułatwiają kontrolę nad korespondencją, inne  umożliwiają znacznie wygodniejsze ustawianie publikacji i targetowanie zasięgu.

Niedawno Dan Virgillito z AdEspresso opublikował na blogu zestawienie 11 dodatków do przeglądarki Google Chrome, które mogą ułatwić pracę wielu managerom social mediów. Jego post jest na tyle wdzięczny i zgrabny, że aż wart przytoczenia.

1. Social Analytics

Mając to rozszerzenie wystarczy tylko kliknąć na ikonę w oknie przeglądarki, by natychmiast uzyskać informacje dotyczące ilości udostępnień, jakie uzyskały twoje posty w social mediach. Social Analytics pokazuje statystyki z Twittera, Pinteresta, LinkedIn, czy StumbleUpon. W przypadku Facebooka wyświetla zarówno ilość udostępnień, jak i polubień oraz komentarzy.

To, co czyni SA wyjątkowym rozszerzeniem jest wyświetlanie odrębnych statystyk dla każdej ze stron – można więc zarówno sprawdzać jak odbierane są nasze działania, jak też porównywać je z innymi.

social media analytics

2. Giphy

Algorytmy Facebooka od pewnego czasu faworyzują posty zawierające ruchome obrazki. Tworzenie autorskiej zawartości, choć konieczne, bywa żmudne. Na szczęście czasem wystarczy dobry gif. Mając pod ręką Giphy możesz w prosty i szybki sposób przeszukiwać archiwa animowanych obrazków korzystając z tagów i haseł-kluczy.

Dodatkową zaletą tej appki jest łatwość użycia. Wystarczy przeciągnąć wybranego gifa w pole  tekstowe twojego kanału social media, by automatycznie stworzył się post z krótkim linkiem do udostępniania.

giphy

3. RiteTag

RiteTag jest aplikacją pozwalającą przeanalizować twój post, a następnie zasugerować najlepsze tagi – pasujące do zawartości, oraz pozwalające na zwiększenie zasięgów. Po wybraniu taga RT wyświetla jego statystyki w czasie rzeczywistym, w tym informację o tym, jak wiele odsłon generuje dany tag godzina po godzinie. Rozszerzenie RiteTag może być też wykorzystywane do… tworzenia memów i inspirujących tagów. Do appki dołączono “coacha”, który nauczy cię jak efektywniej korzystać z tagów. Narzędzie może zintegrować się aż z czternastoma różnymi platformami.

ritetag

4. Hootsuite Hootlet

Kto podzieli sprawiedliwie twoją podzielną uwagę? Hootsuite Hootlet. To narzędzie, które

pozwala monitorować aktywność, sprawdzać popularność fraz kluczowych, planować publikacje i upewniać się, że wszystko idzie zgodnie z rozkładem. Dzięki HH możesz nie tylko ustawić wrzucenie postów na określoną godzinę, ale sprawdzić też, czy faktycznie jest to najlepsza możliwa pora, by udostępnić daną treść.

hootsuite

5. Check My Links

Social media marketing nie opiera się wyłącznie na tym, by wiedzieć co i kiedy publikować. Ważne jest tzw. UX – czyli to, jakie wrażenia z obcowania z twoimi publikacjami będą mieć użytkownicy. Niedziałające linki mogą zepsuć nawet najlepszy tekst content marketingowy – będą źle świadczyć nie tylko o tobie, jako autorze, ale też o całej marce, która swoim logo firmuje dany kanał komunikacji. Check My Links pozwala uniknąć takich wpadek.

check my links

6. vidIQ Vision for YouTube

Bardzo wygodne rozszerzenie dla tych, którzy muszą na co dzień obcowac z filmami wideo na YouTube.  Wtyczka pozwala na monitorowanie i wyświetlanie wielu danych statystycznych i dodatkowych informacji o każdym filmie zamieszczonym na najpopularniejszej platformie. Działa niestety wyłącznie na YouTube, natomiast można za jej pomocą sprawdzać zarówno własne osiągi, jak też rzucać okiem co tam piszczy u konkurencji.

vidIQ

7. Instagram for Chrome

Instagram jako narzędzie promocyjne? Jasne, wszyscy o tym teraz mówią. Tylko jak tu sprawnie przerzucać się między kolejnymi firmowymi kontami – tu skomentować, tam zalajkować… Można robić wszystko z poziomu smartfona, ale dzięki wtyczce do Chrome`a, zyskujemy możliwość zalogowania się na nasze firmowe profile z poziomu przeglądarki na komputerze. Co nam to daje? Choćby wspomnianą możliwość komentowania i polubiania jako dany brand. Co jeszcze? Na przykład sprawdzenia jakiego filtra użyto na udostępnianym zdjęciu. Oczywiście wciąż jedno pozostaje niezmienne – zdjęcia musimy nadal dodawać przez urządzenia mobilne.

instaforchrome

8. Klout

Klout to genialne rozwiązanie dla tych, którzy chcą sprawdzać, jak wpływowa jest dana marka, albo postać we wszystkich kanałach social mediowych. Możesz sprawdzić osiągi na Twitterze i porównywać je z dowolnym  użytkownikiem. Klout przydziela punkty od 1 do 100 i w tym zakresie prezentuje wpływowość oraz potencjalne możliwości danego

Klout może przydać się także wtedy, gdy marka szuka wpływowego użytkownika, z którym mogłaby nawiązać współpracę.

klout

9. Discoverly

Są na rynku firmy, które specjalizują się w “kojarzeniu w pary” biznesów, brandów, albo konkretnych influencerów z odpowiednimi markami. Discoverly ich nie zastąpi, jednak to sprytne rozszerzenie pozwala w prosty sposób zebrać dane o konkretnych osobach  z różnych źródeł i połączyć je w całość. Dzięki temu rozszerzeniu wysyłając e-mail z miejsca otrzymujesz pakiet danych o odbiorcy – przynajmniej tych, które są na Facebooku, Twitterze, czy LinkedIn. Dzięki takim informacjom możesz lepiej zbudować relację z druga stroną.

discovelry

10. DrumUp

DrumUp ułatwia odkrywanie i zarządzanie treściami, oraz szukanie pokrewnych tematów. To bardzo intuicyjna wtyczka, która jednocześnie podpowiada, jakie interesujące artykuły można znaleźć na dany temat (wpisując tylko słowo kluczowe), jak też pozwala publikowac wybrane przez ciebie treści na social mediach jednym kliknięciem.drumup

11. Momentum

Nie samymi statystykami, asocjacjami i zasięgami człowiek żyje. Momentum to taki sympatyczny ukłon w kierunku twojego mózgu. Wtyczka, która pomaga spersonalizować przeglądarkę, wzbogacić  ją w prosty sposób o sympatyczną stronę startową, na której wyświetlają się wszystkie dane, które chcesz widzieć na początku dnia. W dodatku aplikacja śledzi twoje postępy i podpowiada, co jeszcze zostało do zrobienia, by wypełnić plan.

momentum

12. SideKick

My polecamy jeszcze genialną wtyczkę, która pomaga nie tyle w zarządzaniu social mediami, ale doskonale sprawdza się  przy prowadzeniu korespondencji. To SideKick od HubSpota, wtyczka pomagająca nie tylko wyświetlać dane o odbiorcach  (np.  twitterowy feed – w czym przypomina Discoverly), ale też kiedy, kto i ile razy otworzył wysłany przez nas  e-mail. Niestety mechanizm ten nie sprawdza się przy masowej korespondencji.

Sidekick

13. Sniply

To nie jest rozszerzenie, które można sobie doinstalować w swojej przeglądarce Chrome, ale wpisuje się dobrze w kontekst całego tekstu. Snip.ly działa podobnie jak bit.ly – tworząc mini linki z dowolnych długich adresów internetowych, ale ma jedną przewagę – pozwala dołożyć przycisk call-to-action, dzięki temu można na przykład podlinkować ciekawy artykuł, w którym ktoś wspomniał o naszym produkcie/stronie/pomyśle i dodać od razu propozycję odwiedzenia naszego sklepu/bloga/strony domowej lub zapisania się na newsletter.

sniply

Pin It

Komentarz są wyłączone.

« »